Перевезення тварин за кордон та по Україні

Перевезення домашніх тварин

На щастя власників хвостатих улюбленців, подорожувати з ними можна. При чому навіть за кордон можна поїхати з улюбленим пухнастиком. Звісно, є певні правила перевезення тварин по Україні та поза нею. Тому треба завчасно підготувати документи та пройти всі медичні обстеження та маніпуляції.

Перевезення тварин за кордон

Перевізники мають у вільному доступі правила, що стосуються перевезення тварин за кордон. А сама реєстрація на рейс буде включати так званий ветеринарний митний контроль. На ньому перевірять документи хвостатого. 

Також міжнародне перевезення тварин диктує умови перебування животного. В салоні можуть бути лише службові тварини чи собаки-поводирі за умови наявності нашийника та намордника. Невеличкі ж тваринки можуть бути в салоні в переносці, але загальна вага не має перебільшувати 8 кг. При цьому дозволяється лише 1 переноска, навіть при наявності кількох тваринок. Більші хвостатики їдуть у багажному відсіку. Для цього можуть використовуватися клітки або контейнери, загальна вага яких має бути до 75 кг. Є обмеження по віку - хвостаті до 4-х місяців не можуть подорожувати до країн ЄС.

Перевезення тварин по Україні

Для того, щоб успішно пройшла перевозка тварин по Україні, варто знати деякі нюанси. Найчастіше перевезення тварин відбувається залізничним транспортом. І для початку треба придбати своєму улюбленцю квиток. Окрім цього обов’язково треба мати ветеринарний та перевізний документ.

Ну і звісно, є певні умови.

  1. Тварини, що нижчі 45 см у холці, мають їхати у контейнері.

  2. Собаки, що вищі за 45 см у холці, можуть їхати у купе, але для цього треба викупити всі місця.

Також варто подбати про те, щоб у тварини був повідець та намордник.

Документи для тварин ‑ собак та котів

Головне питання – “Які треба документи для собаки для вивозу за кордон?”. Цей список стосується як котів, так і інших декоративних улюбленців.

  1. Ветеринарний паспорт. І в ньому має бути інформація про вакцинації від вірусних хвороб, чіпування, щеплення від сказу, обробка від бліх та глистів, а також фото тварини у віці 1 року. Також має значення стать тварини в паспорті.

  2. Повинен бути мікрочіп чи штамп для ідентифікації, який ставиться у день вакцинації від сказу.

  3. Довідка, що визначає наявність антитіл проти сказу.

  4. Ветеринарний сертифікат 1-БЕТ або Форми 1.

  5. Міжнародний ветеринарний сертифікат.

  6. Довідка, що говорить про те, що у тварини відсутня племінна цінність.

  7. Ліцензована переноска.

Тому, плануючи подорож, треба підготувати перераховані документи для кота чи для іншого домашнього улюбленця для вивозу за кордон.