Податок на нерухомість — житлові та нежитлові приміщення

Податок на нерухомість — житлові та нежитлові приміщення

Податківці почали розсилати нові платіжки. Мова йде про податок на житлову нерухомість та комерційну. Далі розберемось, як нараховується податок на нерухоме майно та кого це буде стосуватися.

Податок на будинок та квартиру — а чи існують відмінності?

Усі відповіді має закон про податок на нерухомість. І, згідно з його інформацією, є податок на нерухомість нежитлових приміщень. Ну й, відповідно, житлових також. На жаль, його не уникнути навіть у тому випадку, коли у володінні лише якась частина споруди. 

Платіжку на податок на розкіш квартири чи іншого приміщення, отримають щасливчики, у власності яких є:

  • квартира від 60 м2;

  • будинок від 120 м2;

  • квартира та будинок від 180 м2.

Ну й головне питання: податок на нерухомість загальна площа чи житлова? Зазначаємо, що мова йде про всю площу. Однак, платити збір треба не за кожен метр, а, так би мовити, за зайвий. Тоді ж як усе рахується? Дуже просто, наприклад, якщо квартира 80 м2, то платиться лише за 20 м2. Така сама схема стосується й будинку.

Хто платить податок на нерухомість?

Такий фінансовий стяг торкнеться багатьох. Платять його наступні:

  • фізичні особи, тобто власники житла;

  • юридичні особи, що володіють якимись комерційними приміщеннями.

Ну й згадаємо про пільги. Адже інваліди, ветерани війни, родини загиблих військових та пенсіонери, мають свою знижку. А загалом, усіх кого стосується ця тема, має цікавити ще одне питання: як сплатити податок на нерухоме майно? Загалом, він сплачується лише один раз на рік.

Відмінності сплати для фізичної та юридичної особи

Податок на комерційну нерухомість треба платити авансами кожного кварталу. І робити це потрібно до 30 числа. А податок на житло потрібно погасити за 60 днів. Вони починаються з моменту отримання листа. Зробити проплату просто. Можна скористатися власним кабінетом на сайті податкової. Чи просто за реквізитами. 

Як розрахувати суму податку на нерухомість?

Багатьох цікавить яким буде податок на нерухомість, якщо у власності дві квартири. У такому випадку все одно береться в розрахунок 60 м2. Наприклад, дві квартири загалом мають 100 м2. Платити доведеться лише за 40 м2. Тобто за ті метри, що перевищують рубіж. Але як розрахувати податок на нерухомість для фізичних осіб? Тут усе просто. Треба лише порахувати, на скільки метрів квартира більша за допустимі 60 м2. 

А хто не сплачує податок на нерухоме майно? Уникнути таких платежів, мають право наступні:

  • багатодітні;

  • матері одиначки;

  • заклади освіти;

  • учасники АТО.

Також, не платять релігійні організації.

Страхування нерухомого майна

Як уже зрозуміло, тепер треба дбати про податок на нерухомість для юридичних осіб та фізичних. А ще варто подбати й про страхування. Адже це можливість отримати покриття збитків від багатьох катаклізмів. Тому важливо купити страховку на свою квартиру на нашому сайті.