Податок на розкіш автомобілів в Україні

Податок на розкіш автомобілів в Україні

До 2015 року купляти дорогі авто з салону було приємніше. Адже пізніше з'явився транспортний податок. З того часу з карманів власників елітних авто стягують податок на багатство. Такі сучасні умови володіння розкішним автомобілем диктує податковий кодекс України.

Середньоринкова вартість легкових автомобілів

Щоб громадянам було легше зрозуміти, чи стосується податок на розкіш автомобілі їх сталевого коня, на сайті Мінекономіки з'явилася спеціальна сторінка для розрахунку. Варто лише ввести всі дані про машину, у тому числі й рік випуску. 

При чому не має значення, скільки було фактично сплачено за машину. Адже на транспортні засоби розрахунок вартості відбувається по середній ринковій ціні. Зараз можна легко розрахувати податок на розкіш авто за 2017-2025 роки.

Щодо інших особливостей такого поняття, як податок на розкіш, закон диктує правила останнього платежу. Коли машина досягає віку 5 років, то податок платиться лише за період з 1 січня до наступного місяця після «дня народження» машини.

Приблизно так само розраховується й перший платіж, адже машина може бути куплена посеред року.

Скільки треба заплатити податку за багатство?

Основне питання, яке цікавить всіх власників елітного транспорту, це який розмір має податок на розкіш в Україні. Й тут без математики не обійтися.

Транспортний податок це те, що має свою систему розрахунку. До уваги береться вік машини та вартість. Платити доведеться за той автомобіль, вартість якого більша за 375 мінімальних зарплат. Мінімалка у 2025 році становить 8 тисяч, й якщо машина дорожча 3 мільйонів гривень, за неї доведеться платити. Податок на авто, відповідно буде 25 тисяч гривень.

До речі, пощастило власникам вантажівок, спеціальних автомобілів, вантажно-пасажирських машин та автобусів, адже описаний податок їх не стосується.

Найпопулярніші марки авто, за які сплачують податки

У списку автомобільної еліти за 2024 рік, якої стосується транспортний податок з фізичних осіб є 184 моделі. Це такі марки, як Aston Martin, Rivian, Cadillac, Audi, BMW, Bentley, Jaguar, Lexus, Land Rover, Mercedes-Benz, Tesla, Porsche, Lexus та Maserati.

Ну і звісно, податок це не єдине, що тягнеться за покупкою сучасної машини. Подбати треба й про страхування. Тож обов’язково треба купити поліс на автомобіль, щоб спокійно насолоджуватися дорогою.