Правила буксирування легкового та вантажного автомобіля

Правила буксирування автомобіля - грузовий та легковий

У будь-який момент і в будь-якому місці машина може зламатися. І щоб перетягнути її куди потрібно, використовується найскладніша маніпуляція на просторах доріг - буксирування автомобіля. Так, здається, що буксирування це просто: одна машина буде тягнути іншу. Але в цьому нехитрому процесі, звісно, є правила буксирування автомобіля.

Різниця між жорстким і гнучким зчепленням

Кожному водієві буде не зайвим знати, що таке жорстке зчеплення для легкових автомобілів і гнучке.

  1. Гнучке зчеплення. Між машинами немає зафіксованої відстані. Застосовується тут трос.

  2. Буксирування на жорсткому зчепленні. Тут між машинами постійно однакова відстань. Для цього жорстке зчеплення для легкового автомобіля робиться за допомогою спеціального металевого трикутника.

Саме таким чином відбувається буксирування авто.  Але в самому процесі є ще й правила буксирування автомобіля Україна.

Буксирування легкового авто на жорсткому та гнучкому зчепленні

Буксирування це досить складний процес. Саме тому важливо досконально знати правила буксирування авто. Це не тільки дасть змогу зрозуміти, як правильно буксирувати автомобіль, а й уникнути щонайменше штрафу, і щонайбільше аварії.

      Отже, як буксирувати машину?

  1. Між машинами при гнучкому зчепленні має бути відстань 4-6 метрів. При цьому кожен метр має позначатися позначкою. Жорстке зчеплення допускає не більше ніж 4 м.

  2. Гнучке зчеплення вимагає, щоб у машини, яку буксирують, працювали гальма і рульове. Жорстка допускає відсутність гальм.

  3. На машині, яку тягнуть, мають працювати аварійка і ближнє світло.

  4. Рухатися можна не швидше 50 км/год.

Лише при врахуванні правил можливе буксирування на гнучкому зчепленні або жорсткому. А ось буксирування автомобіля на автоматі матиме свої індивідуальні особливості.

Буксирування вантажного авто на жорсткому та гнучкому зчепленні

Дуже часто застосовується жорстке зчеплення для вантажівок, але крім нього можна говорити і про метод часткового завантаження. При цьому жорстке зчеплення для вантажних автомобілів має проходити з дотриманням відстані. Між машинами має бути не більше 4-х м. Що стосується водіїв, то жорстке зчеплення для вантажних автомобілів вимагає наявності їх в обох ТЗ.

Метод часткового завантаження - це використання евакуатора, на якому стоятиме лише передня частина машини.

Якої довжини має бути трос і чи можна перевозити людей у буксируваному автомобілі

Перед тим, як буксирувати машину з непрацюючим двигуном, варто знати кілька моментів. І дуже велике значення має те, якої довжини має бути буксирувальний трос? І тут, згідно з правилами, довжина буксирувального троса для легкового автомобіля - 4-6 метрів.

Ну і ще одне запитання: чи дозволено перевозити людей у легковому автомобілі, що буксирується? Відповідь - можна, однак якщо це гнучке або жорстке буксирування. А от при частковому завантаженні, пасажирів у салоні бути не повинно.