Автомобілів з електричним двигуном стає все більше. Й впізнати їх на дорозі можна не лише за фактично нечутною роботою електричного двигуна, але й за унікальними номерними знаками. Вони зелені. При чому це єдині номери, що говорять не про приналежність машини тій чи іншій групі користувачів (наприклад, силовикам чи приватній особі), а про її технічні особливості. Та головне, зелені номери наразі є обов’язковими для кожної «електрички».
Чи можна встановити свої номери з ДВЗ на електрокар?
Загалом, колись дійсно можна було залишити новому електрокару старі номерні знаки машини з ДВЗ. Особливо це подобалося тим, у кого були якісь оригінальні знаки. Так, зелені номерні знаки тоді також існували, проте їх можна було отримувати по бажанню. Проте зараз усі власники електричок мають встановлювати лише зелені номери. А загалом, діють такі правила використання номерних знаків:
-
звичайні номери видаються лише на машину з ДВЗ;
-
зелений номерний знак обов’язково видається електрокару.
Таким чином, зелений номерний знак став обов’язковою відмінною рисою машини з електричним двигуном.
Як виглядають зелені номери для електричних авто?
Як і звичайні, зелені номери авто мають букви та цифри. Проте вони не чорні, а зелені. Ну і як звичайні, вони мають стандартну комбінацію з 4-х блоків:
-
прапор та позначка UA;
-
дві літери, що вказують на область, де зареєстрована машина;
-
комбінація з 4-х цифр;
-
дві літери, що говорять про серію номерного знака.
Причому серія тут позначається латинськими літерами. Загалом колись ця комбінація починалася з літери Z (тобто zero, нуль викидів), проте після початку повномасштабної війни було вирішено використовувати комбінацію із літерою Y, що означає Україна. Що стосується фону, то юридичні та приватні особи отримують білі номери з зеленими літерами, а от таксі, перевізники й подібні, отримують номери на жовтому фоні.
Що робити зі старими купленими номерами?
І тут постає питання, що робити зі своїми старими купленими номерами. Якщо є бажання, їх можна просто залишити на відповідальне зберігання. До прикладу, ви купили електромобіль та отримали нові зелені номери. Тоді старі можна залишити у сервісному центрі МВС. Це коштує лише 10.8 грн за добу.
Ці номерні знаки можна буде поставити на інший свій автомобіль. Адже багато хто, маючи електрокар, все ж додатково купує собі недорогу машину з ДВЗ, так сказати про всяк випадок. Крім цього, збережені номерні знаки може використати хтось із членів сім’ї для своєї машини. Наприклад, їх може взяти собі дружина, діти або батьки.