Посвідка на постійне та тимчасове проживання в Україні

Переселення в Україну та початок нового життя? Це реально. Адже це право дає посвідка на постійне проживання. Це досить жаданий документ для іноземця, бо посвідка на постійне проживання це можливість не покидати новий дім та формувати нове повноцінне життя.

Різниця між посвідкою на постійне та тимчасове проживання

Логічно, що посвідка на проживання має відмінності в термінах. Що дає посвідка на постійне проживання в Україні? Та чим від неї відрізняється довідка про тимчасове проживання? 

 

Опція

Постійне проживання

Тимчасове проживання

Строк знаходження в країні

10 років

1 рік

Оформлення

15 днів

15 днів

Робота

Можна влаштуватися на рівні з громадянами

Потрібен спеціальний дозвіл для працевлаштування

Права

Не можна брати участь у виборах та працювати у державній установі. Є повний пакет соціальних послуг та можливість взяти кредит.

Соціальні послуги та кредитування обмежені. Не можна брати участь у виборах та працювати у державній установі.

Тож які права дає посвідка на постійне проживання? Точно можна сказати, що більші, ніж тимчасова.

Порядок оформлення та обміну посвідки

Для отримання посвідки на постійне проживання треба звернутися до державного підприємства, що є частиною сфери управління ДМС та центру надання адмінпослуг. Для цього треба:

  • зібрати пакет потрібних документів;

  • звернутися до відповідної установи;

  • подати зібраний пакет документів.

Якщо все добре, тоді на руках через 15 днів вже буде посвідка на проживання в Україні. Таким самим є й порядок оформлення посвідки на тимчасове проживання.

Коли ж потрібний обмін посвідки на постійне проживання? Робити це треба у таких випадках:

  • було досягнуто 25 чи 45 років;

  • є зміни в інформації на документі;

  • поганий стан документа;

  • підходить до кінця термін дії.

До речі, якщо посвідка на постійне проживання старого зразка, її варто замінити на нову ID-картку. 

Продовження дії посвідки

Тимчасова посвідка на постійне проживання, як і її довготривала альтернатива, має свій термін дії. І якщо він підходить до завершення, варто подбати про продовження посвідки на тимчасове проживання в Україні або постійне. При чому звернутися до ДМС треба за 15 днів до завершення дії документа. Сам документ буде на руках у іноземця, аж поки не буде готовий новий. Тоді старий іноземці здають, а новий отримують. 

Страхування для посвідки в Україні

Реєстрація іноземців в Україні має свої нюанси. Й такий документ, як посвідка на постійне місце проживання, вимагає наявності страхового поліса. Він може діяти 1 рік, 13 місяців або 2 роки. Усе залежить від міграційної служби. Оформлюють його у друкованому вигляді та надсилають поштою. Тож якщо купити страховку для посвідки іноземцю, то це дасть змогу отримати такий документ, як посвідка на постійне проживання права якої дозволяють гідно перебувати на території України.