Щоб успішно дістатися пункту свого призначення, важливо чітко слідувати ПДР. Чи всі це роблять? Звісно ні. Досить багато різних правил порушуються постійно. Але лідирує тут недотримання встановленої швидкості. Порушників цього чекає штраф за перевищення швидкості. Проте, розуміючи всю небезпеку, фінансові витрати - це мінімум того, що взагалі може трапитися.
У скільки водію обійдеться перевищення швидкості?
Те, на скільки може схуднути гаманець водія, не є секретом. Достатньо відкрити книгу з ПДР, та дізнатися, у скільки виллється бажання проїхати швидше дозволеного. Штраф у розмірі 340 грн чекає тих, хто перевищив норму лише на 20 км/год. А от якщо перевищити її аж на 50 км/год, то сума штрафу за перевищення швидкості буде вже цілих 1700 грн.
Та найбільше платять ті, хто своїми діями ще й спричинив аварію. У такому випадку, крім стягнення за швидкість, доведеться ще викласти 1445 грн за те, що сталася аварія.
Й головне питання: де дізнатися про те, що за перевищення швидкості штраф таки є? Тут усе доволі просто. Наприклад, перевірити можна на сайті МВС чи поліції. А також є багато зручних додатків. Проте найчастіше його наявність перевіряють у Дії, куди ця інформація приходить дуже швидко.
Обмеження швидкості в Україні
Говорячи про штрафи, не зайвим буде згадати й про правила. Так, згідно з ПДР, є такі обмеження швидкості в Україні:
-
у житловій та пішохідній зоні швидкість має бути лише 20 км/год;
-
швидкість у населеному пункті чи місті може досягти 50 км/год;
-
автошляхи призначені для пересування на швидкості 90 км/год;
-
заміська дорога з розділовою смугою дозволяє розгон до 110 км/год;
-
найбільша швидкість у 130 км/год дозволена лише на автомагістралях.
Існує таке поняття, як похибка. Тобто швидкість може бути перевищена на 20 км/год. Проте, хоч такі порушення не підлягають штрафуванню, радимо не мати певних надій щодо дозволеності швидкого руху.
Фотофіксація перевищення швидкості
Таке сучасне нововведення дає змогу ефективніше ловити порушників. Так, наприклад, фотофіксація перевищення швидкості, не просто фіксує саме порушення, але й записує номер машини та час, коли це сталося. У результаті порушення автоматично зафіксоване, а водію вже нікуди не дітися від штрафу. Так, фотофіксація допомагає відстежувати швидкість руху в населених пунктах, а саме у 23 найбільших. Також такі апарати є на маршрутах державного значення. Проте, найбільше їх наразі на заході України.